Nowoczesna telefonia internetowa

Telefonia internetowa VoIP

Co to jest telefonia internetowa – VoIP

Telefonia internetowa jest to alternatywa dla połączeń komórkowych i tradycyjnej telefonii internetowej. Opiera się ona na przesyłaniu dźwięku i mowy poprzez łącza internetowe lub sieci korzystających z protokołu internetowego IP. Stąd wywodzi się często stosowana nazwa VoIP (z języka angielskiego „Voice over Internet Protocol”.

Telefonia internetowa posiada szereg zalet, dzięki którym przewyższa telefonię tradycyjną:

  •  Niezależność. Jest niezależna od lokalizacji i operatorów państwowych. Dzięki temu możliwe jest posiadanie numerów zarejestrowanych w kilku Państwach i wykonywanie zagranicznych połączeń telefonicznych w cenie połączeń lokalnych danego kraju.
  •  Oszczędność. Bezpłatne rozmowy w sieci danego operatora. Niezależnie od tego, czy rozmówcy znajdują się w tym samym kraju, czy różnych państwach, a nawet kontynentach.
  •  Mobilność. Użytkownik może znajdować się w dowolnej lokalizacji, cały czas korzystając z jednego numeru telefonu.
  •  Wolność. Swoboda zarządzania kosztami dzięki zróżnicowanym ofertom operatorów.
  •  Elastyczność. Usługi VoIP wymagają jedynie połączenia z Internetem i odpowiedniego oprogramowania. Bardziej zaawansowane usługi mogą być prosto skonfigurowane na urządzeniach lub bezpośrednio u operatora.
  •  Jakość. Połączenia VoIP mogą być wykonywane w technologii HD zapewniając jakość daleko przewyższającą telefonię analogową i komórkową.

VoIP na routerach FRITZ!Box

Routery FRITZ!Box posiadają funkcje centralki telefonicznej łącząc obsługę tradycyjnej telefonii analogowej i ISDN oraz telefonii VoIP

FRITZ!Box daje możliwość skonfigurowania do 20 numerów VoIP.

Centralka telefoniczna FRITZ!Box

Wbudowany PBX pozwala użytkownikom FRITZ!Box korzystać z bogatych funkcji dodatkowych:

  • Automatyczna sekretarka. Do 5 automatycznych sekretarek z możliwością wgrania własnych zapowiedzi. Nagrane wiadomości mogą być, dzięki usłudze „push-mail” przesłane na adres poczty elektronicznej i odsłuchane zdalnie. Możliwe jest również odsłuchanie ich poprzez Internet dzięki usłudze MyFRITZ!
  • Funkcje centralki telefonicznej PBX: blokada  połączeń, przekierowania, Call through, Reguły wybierania, prefiksy i inne
  • Połączenia konferencyjne, przełączanie połączeń, połączenia oczekujące.

Wygoda i uniwersalność

FRITZ!Box to nowoczesne, bezpieczne i uniwersalne routery, które pozwalają na zbudowanie domowego centrum sieci, komunikacji i multimediów. Routery FRITZ!Box mogą współpracować z każdym rodzajem połączenia: ADSL, VDSL, WAN oraz łączyć się z Internetem poprzez podłączony modem USB.

Routery FRITZ!Box wyposażone w bazę DECT pozwalają na podłączenie do 6 słuchawek bezprzewodowych obsługujących standard DECT CAT-iq, np. wielofunkcyjne słuchawki FRITZ!Fon.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl