Szybki dostęp do Internetu LTE z każdego miejsca

Internet i modemy LTE

Wraz z rozwojem Internetu wzrastają nie tylko możliwości komunikacji i wymiany informacji, ale rośnie też zapotrzebowanie na szybkie połączenia mobilne, dzięki którym możliwe będzie korzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez globalną sieć. Dlatego też producenci i operatorzy starają się stale opracowywać technologie pozwalające na szybszy i bardziej stabilny przesył danych.

LTE - szybki internet bezprzewodowy

W odpowiedzi na potrzeby zwiększenia szybkości pobierania i wysyłania danych, konsorcjum 3GPP, składające się z kilku organizacji standaryzujących stworzyła LTE - standard, który ma zastąpić połączenia mobilne trzeciej generacji. Do głównych cech, którymi charakteryzuje się LTE należy zaliczyć:

 •  Zmniejszenie opóźnień przy przesyłaniu danych

 •  Umożliwienie korzystania z połączeń większej liczbie użytkowników

 •  Stabilność połączenia nawet przy dużych prędkościach

 •  Uproszczenie architektury 

 

Zestawienie prędkości oferowanych przez poszczególne standardy połączeń mobilnych:

Standard

GPRS

EDGE

UMTS/HSPA

LTE

Maksymalna prędkość

64 kbit/s

473 kbit/s

14,4 Mbit/s

150 Mbit/s


 

Jak widać w tabelce powyżej, osiągnięto bardzo duży wzrost wydajności w stosunku do poprzednich technologii. LTE pozwala urządzeniom łączącym się z Internetem za pośrednictwem łączy komórkowych korzystać z usług wymagających przesyłania dużych ilości danych, na przykład takich jak:

 •  Komfortowe korzystanie Internetu
 •  telefonia VoIP w jakości HD

 •  rozmowy wideo przez Internet (np. Skype)

 •  przesyłanie zdjęć i multimediów

 •  transfer dużych plików (archiwizacja, bit torrent i inne)

 •  strumieniowanie filmów (telewizja internetowa, wideo na żądanie)

 •  filmy i muzyka w jakości HD (np. Spotify, YouTube)

 •  zaawansowane gry sieciowe

 •  płatności internetowe

 •  i wiele innych...

Urządzenia wykorzystujące technologię LTE do uzyskania połączenia z Internetem podzielone zostały na 5 klas oferujących różną prędkość pobierania (download) i wysyłania (upload) danych.

 

Kategoria LTE

1

2

3

4

5

Szybkość transferu w Mbit/s

Pobieranie

10

50

100

150

300

Wysyłanie

5

25

50

50

75

 

AVM FRITZ!Box 6840 LTE - Szybki router 4G

Router wifi na kartę SIM - FRITZ!Box 6840 LTE to wyposażone w centralkę VoIP urządzenie łączące w sobie wygodę użytkowania, wydajną sieć Wi-Fi i wszechstronność produktów firmy AVM z mobilnością i wysokimi prędkościami transmisji danych z Internetu oferowanymi przez modem LTE pracujący z prędkością nawet do 150Mbit/s. Sieć WLAN N osiąga prędkość do 300Mbit/s w paśmie 2,4 lub 5 GHz. Ponadto urządzenie jest wyposażone w 4 porty Gigabit LAN (1000 Mbit/s). Poza funkcjami routera LTE, FRITZ!Box 6840 LTE posiada wbudowaną centralkę telefoniczną PBX VoIP i bazę DECT, która pozwala na zalogowanie do 6 słuchawek bezprzewodowych oraz do 10 inteligentnych gniazdek FRITZ!DECT 200 dając możliwość stworzenia systemu inteligentnego domu (smart home). Dodatkowo można do niego podłączyć telefon analogowy dzięki złączu RJ-11.AVM FRITZ!Box 6820 LTE


FRITZ!Box 6820 LTE to nowoczesny router zapewniający połączenie z siecią komórkową z szybkością do 150 Mbit/s oraz pozwalający na stworzenie szybkiej sieci Wi-Fi i połączenia urządzeń przez kabel LAN. 
FRITZ!Box 6820, poza 4G (LTE) obsługuje również starsze standardy połączeń - 3G (UMTS) i 2G (GSM). Połączenie bezprzewodowe Wi-Fi jest zapewniane przez WLAN N do 450 Mbit/s. Dzięki wyposażeniu urządzenia w port Gigabit LAN możliwe jest połączenie urządzeń nie wyposażonych w moduł sieci bezprzewodowej. Jak wszystkie routery firmy AVM, FRITZ!Box 6820 pozwala na stworzenie do 8 tuneli VPN, zaawansowanych opcji konfiguracji oraz na zdalne zarządzanie przez Internet

 

Internet LTE przez modem podłączony do USB


Bardzo popularnym i praktycznym rozwiązaniem jest skorzystanie z modemu USB który, po podłączeniu do routera, udostępnia połączenie z siecią wszystkim urządzeniom w domu. Po podłączeniu modemu Hi-Link lub NDIS/RAS do portu USB routera FRITZ!Box w menu Internet, pojawi się opcja konfiguracji dostępu do Internetu przez sieć komórkową.

 

 

Failover – pewność połączenia z Internetem

 

Łącze zapasowe LTE

 

Bardzo ciekawą i przydatną funkcją jest również tzw. failover – automatycznie przełączający urządzenie na połączenie mobilne w przypadku kiedy zawiedzie łącze kablowe np. Orange lub Netii. FRITZ!Box łączy się w takiej sytuacji z Internetem przez łącze mobilne, jednocześnie stale monitorując połączenie ADSL lub VDSL. Kiedy łączność będzie stabilna nasz router automatycznie powróci do tego połączenia. Funkcję tę docenią szczególnie osoby i firmy dla których niezbędna jest stała łączność z siecią i które nie mogą pozwolić sobie na stratę cennego czasu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl