Lepsza jakość Internetu w domu i biurze
 
Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.
 

Jak wzmocnić zasięg sieci bezprzewodowej:

Repeater - wzmacniacz sygnału WLANPoza komputerami, urządzenia mobilne oraz laptopy najczęściej łączą się z siecią bezprzewodowo. W pewnym momencie pojawia się jednak ograniczenie – zasięg routera nie obejmuje bardziej oddalonych pokoi lub altany czy ogrodu. Jak sobie z tym poradzić?


W przypadku konieczności zwiększenia zasięgu sieci bezprzewodowej, najlepiej sięgnąć po wzmacniacz wifi. Urządzenia te po zalogowaniu do sieci bezprzewodowej przechwytują jej sygnał i następnie same przesyłają go dalej. Sieć bezprzewodowa utworzona przez repeater jest automatycznie rozpoznawana przez inne urządzenia i nie ma konieczności jej dodatkowego konfigurowania ani logowania się do niej.

 

 Przykłady zastosowań wzmacniacza - repeatera WLAN:

 1. W domu jednorodzinnym router znajduje się na parterze i nie jest umieszczony w punkcie centralnym domu, ale w pokoju znajdującym się bliżej ściany domu. W wyniku takiego umiejscowienia, zasięg sieci bezprzewodowej jest dobry w jednej części domu, natomiast mieszkańcy w pozostałej (np. piętra) narzekają na małą prędkość i zrywanie połączenia.
  Rozwiązaniem tego problemu jest umieszczenie repeatera w środkowej części domu, co zapewni szybki i stabilny dostęp do sieci wszystkim mieszkańcom.
   
 2. W firmie, router znajduje się bardzo często w pomieszczeniach biurowych. Jednak coraz częstsze zastosowanie komputerów połączonych do sieci lokalnej lub komputerów przenośnych w halach, magazynach lub w bardziej odległych miejscach firmy sprawia, że problem może stanowić objęcie zasięgiem sieci bezprzewodowej całego terenu zakładu.
   
 3. Chcemy spędzić nieco czasu w ogrodzie. Zabieramy ze sobą laptopa lub tablet żeby posłuchać muzyki podczas grilla ze znajomymi lub w czasie prac ogrodniczych, albo chcemy surfować po Internecie siedząc na altanie. Duże oddalenie od routera, kilka ścian powoduje jednak, że niemożliwe staje się komfortowe korzystanie z Internetu na wspomnianych urządzeniach. Zastosowanie wzmacniacza da możliwość objęcia zasięgiem również obszaru ogrodu.
Zwiększenie zasięgu bezprzewodowego w ogrodzie

Oferowane przez nasz sklep urządzenia FRITZ!WLAN Repeater są wyjątkowo proste w konfiguracji – do ich uruchomienia wystarczy podłączenie do gniazdka elektrycznego i uruchomienie procedury WPS lub uruchomienie intuicyjnego, opartego na przeglądarce kreatora konfiguracji.

 

FRITZ!WLAN Repeater 1750E - najnowocześniejszy wzmacniacz wifi dostępny w naszej ofercie. Dzięki obsłudze standardu WLAN 802.11ac pozwala na pracę z prędkością do 1300 MBit/s w paśmie 5 GHz. Poza tym sieć bezprzewodowa WLAN 802.11n pracująca w zakresie 2,4 GHz umożliwia transfery z prędkością 450 MBit/s.
 
FRITZ!WLAN Repeater wyposażono również w port Gigabit LAN pozwalający na podłączenie urządzeń nie obsługujących sieci bezprzewodowej lub na stworzenie punktu dostępowego wifi z wykorzystaniem kabla podłączonego do routera.
 •  Zwiększa zasięg sieci Wi-Fi
 •  Wi-Fi: Obsługa WLAN AC (do 1300 Mbit/s) WLAN N (do 450 Mbit/s)
 •  1 port Gigabit LAN
 •  Tryby pracy: Repeater lub Mostek LAN
FRITZ!WLAN Repeater 450E to bardzo wydajny wzmacniacz sygnału który może pracować w dwóch zakresach (2,4 GHz). Pracuje on z prędkością do 450 Mbit/s pozwalając na wygodne korzystanie z zasobów Internetu oraz sieci lokalnej wszystkim łączącym się urządzeniom.

Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w szybki, gigabitowy port LAN umożliwia podłączenie do sieci lokalnej i połączenie z Internetem urządzeń nie wyposażonych w kartę wi-fi. Po podłączeniu kabla do portu LAN, możliwe staje się stworzenie sieci bezprzewodowej w trudno dostępnym miejscu (np. w piwnicy) lub nawet ustanowienie niezależnego punktu dostępowego do sieci.

 

 •  Zwiększa zasięg sieci Wi-Fi
 •  Wi-Fi: WLAN N (do 450 Mbit/s)
 •  1 port Gigabit LAN
 •  Tryby pracy: Repeater lub Mostek LAN

 

FRITZ!WLAN Repeater 310 jest kompaktowym i wyjątkowo prostym w instalacji urządzeniem pracującym z prędkością do 300 Mbit/s. Dzięki kompaktowej budowie zmieści się w praktycznie każdym gniazdku elektrycznym, bezproblemowo zwiększając zasięg sieci bezprzewodowej.

 

 •  Zwiększa zasięg sieci Wi-Fi
 •  Wi-Fi: WLAN N (do 300 Mbit/s)
 •  1 port Kompaktowe wymiary
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl